4 Ekim 2013 Cuma

Gülşah Elikbank - Uykusuzlar [Kitap Tanıtımı]


Uykusuzlar
D&R | Okuoku İlknokta
Kategori: Roman, Fantastik, Türk Edebiyatı
Yazar: Gülşah Elikbank
Üretici: İthaki Yayınları
Liste Fiyatı: t 14,00
Sayfa Sayısı: 200
Uykusuzlar

Rüyalar, Tanrının insanlarla konuşma yolu olabilir mi? Peki ya Evren, Tanrının rüyasından ibaretse?İnsan uyurken mi hayattadır, hayattayken mi rüyada?

Bir lanetle, kaderle, gölgelerle ve rüyalarla boğuşan Ninanın sürükleyici macerasına sahne olan Uykusuzlar, fantastik dünyaların felsefeyle yoğrulduğu bir aşk hikâyesi… "İnsan hayallerini somutlaştırmak ve sorularını, gözü kapalı gördüklerini, herkese ait kılmak için yazıyor olabilir. İçimizden birileri ise ne yana baksa dünyanın yetersizliğiyle karşılaşır ve gerçeğin sınırlarını zorlayıp esnetmek için yazar. Çünkü gerçek katıdır ve arzulayıp ulaşamadıklarımız kadar anlayamadığımız birçok şey de çizginin öte yanındadır. Gülşah Elikbank bakışını, gönlünü bu öteki yana, gerçeğin görünmez yanlarını da içinde taşıyan fantezinin, uçsuz bucaksız, bereketli topraklarına çevirmiş yetenekli bir yazar. Bizde pek gelişememiş olan fantastik edebiyatın göz dolduran, hızla parlayan yıldızlarından biri.

Elikbank, yeni romanı Uykusuzlarda rüyalara eğiliyor. Gerçek ya da düşsel roman kahramanlarını aşkları, çelişkileri, açmazları, olağan ya da olağandışı rüyaları, rüyasızlıkları ve insanlığı tehdit eden sorunlara çare arama çabaları temelinde anlatıyor. Romanın özeti ve sorduğu evrensel değerdeki soru ise şu: Hepimiz aynı rüyayı görebilsek, dünya daha güzel bir yer olabilir mi?"
-İnci Aral-
Günebakan Üçlemesi ile Fantastik Türk Edebiyatı'nda kendine oldukça sağlam bir yer edinen Gülşah Elikbank, yeni romanıyla karşımızda. Kitabın konusu oldukça ilgi çekici. Eğer sizde benim gibi Fantastik Türk Edebiyatı severlerdenseniz Uykusuzlar'ı kaçırmayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...