28 Nisan 2015 Salı

Kass Morgan - 21. Gün + Şebnem Burcuoğlu - Kocan Kadar Konuş Diriliş | Kitap Yorumu, Video

21. Gün (The Hundred #2)
Satın Almak ve İncelemek İçin: D&R | Okuoku | İlknokta | Kitapyurdu Goodreads
Kategori: Distopya, Bilim-Kurgu, Post-Apokaliptik, Genç-Yetişkin
Yazar: Kass Morgan (Çevirmen: Arın Zengin)
Üretici: GO! Kitap
Liste Fiyatı: t 17,00
Sayfa Sayısı: 312
Dünya'da Yalnız Olduklarını Sanıyorlardı Yanılmışlardı

Yüz grubunun Dünya'ya ayak basmasının üzerinden 21 gün geçmiştir. İçlerinden birinin uğradığı ölümcül saldırının ardından Dünya'da yalnız olmadıklarını anlayan grup üyeleri yaşadıkları şoku atlatamadan birer birer hastalanmaya başlarlar. Belirtiler radyasyon zehirlenmesini işaret etmektedir. Aynı gün ele geçirecekleri Dünyalı kızın onlara söyleyeceği çok şey vardır. Onların, Dünya'ya ayak basan ilk Koloniciler olmadığı gibi…

Wells, grubun güvenliğini sağlamak için canla başla çalışırken Clarke diğer Kolonicileri bulmak için kamptan ayrılacak, Bellamy ise ne pahasına olursa olsun kız kardeşini bulacaktır. Gemide kalan GLASS ise hayatının aşkı ile kendi hayatı arasında bir seçim yapmak zorundadır.

New York Times çoksatarı THE 100 kitabının devamı olan 21. Gün'de sırlar bir bir açığa çıkarken inançlar sınanıyor ve ilişkiler sınavdan geçiriliyor.
Satın Almak ve İncelemek İçin: D&R | Okuoku | İlknokta | Kitapyurdu Goodreads
Kategori: Mizahi, Aşk, Komedi
Yazar: Şebnem Burcuoğlu
Üretici: DEX
Liste Fiyatı: t 21,00
Sayfa Sayısı: 252
"Dişi olan karadul örümceği, erkeğiyle çiftleştikten sonra onu bir güzel yermiş. Yediği erkek sayısı günde yirmiyi bulabilirmiş. Denilen odur ki erkek, sadece yavruları olsun diye kendini kurban edermiş. Bir günde yirmi erkek!Ben bir tanesini bulmaya çalışırken maymun oldum, Allah'ın örümceği günde yirmi erkeği bulduğu gibi bir de mideye indiriyor!"

Çok sevgili Türk kızı, Bir önceki kitapta mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin bir koca bulmak olmadığını anlatmaya çalışmıştım hatırlarsan. O kitapta bana verilen tavsiyeleri hiç uyguladın mı bilmiyorum ama sonunda başıma neler geldiğini gördün. Şunu hiç unutma: sen belli bir yaşa gelene kadar kimileri evlen diye baskı yaparken kimileri de evlenmeni engellemek için elinden geleni ardına koymayacak!Nikâh masasına oturana kadar atlatman gereken çok badire, dahili ve harici çok bedhahların olacak.

Tüm bunlara rağmen akıl sağlığını koruyabildiysen seni gönülden tebrik ediyorum; yüce bir insan, eşsiz bir varlıksın sen Türk kızı!
Selam millet *-* Nasılsınız? Valla ben iyiyim. Cidden bak! Bu ara bir mutluluk hali var üstümde. Her şey yerine oturdu. Siz neler yapıyorsunuz. Biraz kırgınsınız bana biliyorum videolar yine gecikti farkındayım ama bugün 4 kitap yorumu girerek bunu telafi etmeye çalışacağım. Şimdiden keyifli seyirler. Yorum bırakmayı unutmayın ^^3 yorum:

  1. Harika bir videoydu. Ellerine sağlık.

    YanıtlaSil
  2. Mükemmel bir video . Ağzına sağlık :) Dayın için de geçmiş olsun . Bir şeyi var mı ?

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...