9 Nisan 2015 Perşembe

Mark Mann - Gezginler, Rick Riordan - Percy Jackson ve Yunan Tanrıları, Şebnem Burcuoğlu - Kocan Kadar Konuş |

Gezginler
Satın Almak ve İncelemek İçin: D&R | Okuoku | İlknokta | Kitapyurdu Goodreads
Kategori: Gezi, Kara Mizah, İlişkiler, Yolculuk
Yazar: Mark Mann (Çevirmen: Aslı Dağlı)
Üretici: Net Kitap
Liste Fiyatı: t 20,00
Sayfa Sayısı: 299
Arkadaşlarımın kariyerleri, düzenli ilişkileri, evleri ve aileleri vardı. Tanıdığım herkes evlenirken ben uzun zamandır sevgilim olan kadından ayrılıyordum. Sonra o da evlendi. Kendimi yalnız hissediyordum. Hâlâ kendimin normal, dünyanın ise aklını kaçırmış olduğunu düşünüyordum. Buna rağmen zaman içinde arkadaşlarımın her iki konuda da tam tersini düşündüklerini fark ettim. Dünya -bizim Batılı dünyamız- aklını kaçırmıştı. Kariyer ya da emekli maaşı konusunda istekli olamıyordum. Bir kıvılcıma, bir mücadeleye, bir ideale ihtiyacım vardı. Çevremdeki toplum ise toplum olma konusundaki ortak amacından şaşmıştı. Gelecek, bir sonraki yılın bilançosundan daha fazlasını ifade etmiyordu. Tam anlamıyla "doğal olmayan" bir topluluk hâline gelmiştik. Çocuklar bir ağaca bile tırmanmadan, takımyıldızları öğrenmeden büyüyorlardı. Yaşamanın mutluluğunun en küçük kırıntısını dahi kaybetmiş ve bunların yerine IKEA'dan aldığımız kolaylıkla monte edilebilen gardırop ünitelerini koymuştuk.

Dünya bok gibiydi ve bu dünyada yaşamaya devam etmek için hiçbir amaç ya da takip edilecek hiçbir yön bulamıyordum. Belki Güney Amerika'da bir tane bulurdum. Eğlenceli, üzücü, sarsıcı yönleriyle Gezginler; Güney Amerika'nın fırtınalı tarihinde yol alan güncel bir yolculuk. Beat kuşağının ruhunu bünyelerinde taşıyan üç kafadarın Peru'dan Ekvator'a, Bolivya'dan Kolombiya'ya uzanan yolculukları Motosiklet Günlükleri'ni hatırlatıyor.
Satın Almak ve İncelemek İçin: D&R | Okuoku | İlknokta | Kitapyurdu Goodreads
Kategori: Mitoloji, Yunan Tanrıları, Macera
Yazar: Rick Riordan (Çevirmen: Esen Gür)
Üretici: Doğan Egmont
Liste Fiyatı: t 22,00
Sayfa Sayısı: 399
New Yorklu bir yayıncı Yunan tanrıları hakkında bildiğim her şeyi kâğıda dökmemi isteyince "Bunu ismimi kullanmadan yapsam olur mu? Olimposluları öfkeden tekrar delirtmek istemem de," falan oldum. Ancak Yunan tanrılarını yakından tanımak ve gün olur da bir gün karşınıza dikiliverirlerse ne yapmanız gerektiğini bilmek hayatta kalmanıza yardımcı olacaksa bu da benden size kıyak olsun. Percy Jackson ve Yunan Tanrıları işte böyle başlıyor. Türkiye'de ve dünyada milyonlarca çocuğun soluk soluğa okuduğu Percy Jackson ve Olimposlular serisinin başkahramanı Percy, Yunan Mitolojisi'nin temellerini anlatırken, sevenlerinin çok özlediği o alaycı diliyle klasik efsanelere bambaşka bir tat katıyor. Yunan efsanelerine göre evrenin nasıl yaratıldığını, tanrıların ve tanrıçaların nasıl varlıklar olduğunu ve Zeus'tan Apollo'ya, Ares'ten Afrodit'e kadar tek tek hepsinin yaptıklarını lafını esirgemeden bir bir anlatıyor. Percy'nin deyişiyle, "Eğer yalan dolana, ihanete ve yamyamlığa bayılıyorsanız bu kitap tam size göre, çünkü elinizdeki kitapta bunların Altın Çağ'ı anlatılıyor."
Selam millet *-* Nasılsınız? Epeydir görüşemiyoruz. Vizeler var biliyorsunuz. Hala var -,- Bitmedi bitmiyor. Ama geri kalan her şey harika gidiyor. Dur tahtaya vurayım. Bu ara tahtalara vura vura parmaklarımı aşındırdım valla :D Siz neler yapıyorsunuz? Nasıl geçti sınavlar? Anlatın konuşalım biraz :D Bugün için size uzun bir video  hazırladım. 2 haftanın telafisi olsun ^^ Gezginler, Percy Jackson ve Yunan Tanrıları ve Kocan Kadar Konuş'tan bahsettim kısa kısa tuttum ve spoiler vermedim. Cidden o.O Başardım *-* Umarım beğenirsiniz. Şimdiden keyifli seyirler. 


2 yorum:

  1. Percy Jackson güzel olabilir,onu bir ara okuyayım. Teşekkürler. :)

    YanıtlaSil
  2. Kocan Kadar Konuş listede filmi çıktı ilk kitabını okuyayım da sonra filmini izleyeceğim derken vizyondan kalktı :D
    Sırayla inşallah :DD Bu arada kupana bayıldım benımde almam lazım -_-

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...