22 Nisan 2013 Pazartesi

İthaki Yayınları'ndan Connie Willis - Kıyamet Kitabı

Kıyamet Kitabı
İlknokta Goodreads
Kategori: Roman, Fantastik, Zaman Yolculuğu, Bilim-Kurgu
Yazar: Connie Willis (Çeviren: Özlem Yüksel
Üretici: İthaki Yayınları
Liste Fiyatı: t 38,00
Sayfa Sayısı: 592
İlk olarak 1992’de yayımlanan ve tüm zamanların en iyi bilimkurgu eserlerinden biri olarak gösterilen Kıyamet Kitabı, Hugo, Nebula ve Locus ödüllerini almış, Arthur C. Clarke ve BSFA ödüllerine de aday gösterilmiştir.

Bugüne kadar toplamda 11 Hugo ve 7 Nebula ödülü kazanan ünlü bilimkurgu yazarı Connie Willis, 2011’de Amerikalı Bilimkurgu ve Fantezi Yazarları Derneği tarafından Yaşam Boyu başarı ödülüyle onurlandırılmıştır. Bu ödül daha önce Ursula Le Guin, Michael Moorcock, Ray Bradbury ve Isaac Asimov gibi isimlere verilmiştir.

Sadece bilimkurgu okurlarının değil, tarihi roman hayranlarının da beğeniyle okuyacağı, sürükleyici bir öykü… Zamanda yolculuk yapıp 1348 yılına, İngiltere’deki Kara Veba salgınının tam ortasına giden Kivrin’in macerası, insanlığın hem geçmişi hem de geleceği üzerine yazılmış en güzel metinlerden biri.

2 yorum:

  1. Okumak istediklerimden,acaba ne zaman:S

    YanıtlaSil
  2. ben bu kadar overrated bir kitap görmedim. bilimkurgu ile uzaktan yakından bir alakası yok. aldık madem okuyayım diye çok zorladım kendimi yine de bitmedi. sürekli aynı diyaloglar, gereksiz olay anlatımları bir noktadan sonra çok sıkıcı bir hal alıyor. kesinlikle okumanızı tavsiye etmiyorum.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...