24 Nisan 2013 Çarşamba

Merakla Beklenen Felsefe Yüzüğü Serisinin İlk Kitabı Yakında Elf Yayınları'nda

Alice Ölüler Diyarında ile güzel bir çıkış yapan Elf Yayınları, Karanlığa Doğru ve Arena 1 ile istikrarlı ilerleyişini sürdürmekte. Geçtiğimiz günlerde Uyuyan Güller ve Alice Ölüler Diyarında serisinin ikinci kitabı Öldüren Aynanın İçinden kitaplarının pek yakında okuyucuyla buluşacağını müjdelemişlerdi. Bu ayın güzel haberleri bununla sınırlı değil *-* Bir çok kişinin merakla beklediği Felsefe Yüzüğü serisinin ilk kitabının çevisi tamamlanmış. Ne zamana raflarda olur onu bilmiyorum ama tanıtımı oldukça ilgi çekici. Krallar, büyücüler, efsaneler, şövalyeler ve ejderhalarla fantastik seven okuyucuda büyük bir beklenti yaratıyor. Düzenlemeler, kapak uyarlaması ve matbaaya gitmesi derken mayıs ayı içerisinde okuyabileceğimizi düşünüyorum.

Her kitabı satış rekorları kıran usta isim Morgan Rice’dan yepyeni bir fantazi serisi geliyor. Yüzük Krallığı’nın eteklerinde küçük bir köyde yaşayan henüz 14 yaşındaki bir gencin destansı hikayesini okurken büyüleneceksiniz. Dört kardeşten en küçüğü olan Thorgrin’den ağabeyleri nefret etmekte, babası ise o yokmuş gibi davranmaktadır. Diğerlerinden daha farklı olduğunu düşünen Thor’un hayali bir gün büyük bir savaşçı olup, Krallık Orduları ile beraber Kanyon’un öbür tarafından gelen onlarca çeşit yaratığa karşı ülkesini savunabilmektir. Yetişkinliğe adım atmaya hazırlanan Thorgrin’in Kraliyet Lejyon’una katılabilme talebi babası tarafından reddedilse bile, bu onu durdurmaya yetmez. Kendi başına yollara düşen Thorgrin, Kraliyet Sarayı’na ulaşıp, kendini ispatlamaya kararlıdır. Ancak Kraliyet Sarayı, kendi ailevi sorunları, güç çatışmaları, hırsları, kıskançlıkları, şiddet ve ihanetleriyle zaten çalkalanıyordur. Kendine artık bir varis seçmesi gereken Kral MacGil’in tüm gücünün kaynağı olan Hanedan Kılıcı kıpırtısız bir halde, onu yerinden kaldırabilecek kişiyi beklemektedir.

Bir yabancı olarak saraya gelen Thorgrin, kendini kabul ettirip, Kraliyet Lejyonları’na katılabilmek için dövüşmek zorunda kalacaktır. Zamanla şimdiye dek hiç fark etmediği özel güçlere sahip olduğunu gören Thorgrin’in önünde, diğer insanlardan daha farklı bir yazgı yatmaktadır. Tüm engellere rağmen Kral’ın kızına aşık olan Thorgrin, çok güçlü rakipleri olduğunu görecektir. Sahip olduğu özel güçleri anlamaya çalışan Thorgrin’i himayesi altına alan Kraliyet Büyücüsü, ona Kanyon’un ötesinde, hatta Ejderhalar Diyarı’nın bile ötesinde bir yerlerde yaşayan ve Thorgrin’in hayatı boyunca tanıyamadığı annesinden bahseder. Thorgrin bu maceraya girişip, hep olmak istediği savaşçıya dönüşmeden önce ilk olarak eğitimini tamamlamalıdır. Fakat bu eğitim kısa sürecek gibi görünmektedir. Çünkü kendini sarayda çevrilen entrikaların tam ortasında bulan Thorgrin, hem sevdiği kızı hem de tüm krallığı kaybetme riskiyle karşı karşıya gelecektir.

Yarattığı çok yönlü dünyası ve karakterleriyle A QUEST OF HEROES, dostları ve aşıkları, düşmanları ve yoldaşları, ejderhaları ve şövalyeleri, komplo ve politik entrikaları, açgözlü karakter ve ihanetleri ile tam bir destan. Onur ile cesareti, kılıç ile büyüyü bir araya getiren bu fantastik hikaye, yaşınız ne olursa olsun, sizi asla unutamayacağınız bir dünyanın içine çekecek.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...