23 Ocak 2015 Cuma

BuddyReads | Marissa Meyer - Cinder | Kitap Yorumu, Vlog

Satın Almak ve İncelemek İçin: Kitapyurdu Goodreads
Kategori: Distopya, Uyarlama, Macera, Aşk
Yazar: Marissa Meyer (Çeviren: Deniz Arı
Üretici: Artemis Yayınları
Liste Fiyatı: t 20,00
Sayfa Sayısı: 312
Gelecekte bile, hikâye "bir varmış bir yokmuş" dİye başlıyor… İnsanlarla androidlerin yan yana dolaştığı Yeni Pekin'e hoş geldiniz. Her ne kadar birlikte yaşamayı başarsalar da türlerin dostluğu sanıldığı kadar kolay değil. Ölümcül bir veba insan nüfusunu tehdit ediyor. Ay İnsanları, Dünya'yı uzaydan izleyerek doğru zamanı kolluyor. Kimse Dünya'nın kaderinin tek bir kıza bağlı olduğunun farkında bile değil…

Becerikli bir mekanik ustası olan Cinder, herkesten saklasa da aslında bir sayborg. Üvey annesinin hakaretleri yetmezmiş gibi şimdi bir de üvey kardeşinin hastalanmasından sorumlu tutuluyor. Yakışıklı Prens Kai'in hayatına girmesiyle birlikte, Cinder birden kendini gezegenler arası bir anlaşmazlığın ortasında buluveriyor. Sorumluluk ve özgürlük, sadakat ve ihanet arasında kalan Cinder, Dünya'nın geleceğini koruma altına almak için önce kendi geçmişinin sırlarını açığa çıkarmak zorunda... Yeniden kurgulanmış bu masalda Külkedisi ile tekrar tanışmaya ne dersiniz?

Marissa Meyer, Washington'ın Tacoma kasabasında doğup büyüdü. Henüz küçük bir çocukken kitaplara âşık olan Marissa, ergenlik yıllarından beri gençlik edebiyatı üzerine çalışıyor. Peri masallarına da büyük bir sevgi besleyen Marissa, gençlik günlerinden beri bu masalları yeniden kurguluyor ve bu tutkusundan da vazgeçecek gibi görünmüyor.
Selam millet *-* Evet doğru görüyorsunuz. Aynı gün içinde ikinci video giriyorum. Garip değil mi? Ben de öyle hissediyorum. Bugün BuddyReads Cinder etkinliğinin son günü. Önümüzdeki hafta sıra Scarlet'ta. Kendimi nasıl durdururum, spoiler vermeden o videoyu nasıl çekerim bilmiyorum ama elimden geleni yapacağım. Harikaydı *-*  Cinder'i aldı ikiye üçe katladı. Ahh muhteşemdi. Neyse ona daha var. Şimdi sizi Cinder'la başbaşa bırakıyorum. Keyifli seyirler. Videoyu izledikten sonra çekilişe katılmayı unutmayın 


a Rafflecopter giveaway

2 yorum:

  1. Selam, seni bir mime etiketledim! ^^ http://1kitapmeselesi.blogspot.com.tr/2015/01/kitap-tag-mim-3.html

    YanıtlaSil
  2. Gerçekten ve gerçekten çok güzel olmuş ve çok güzel anlatmışsın,baştan sonuna kadar vaktım,el haraketlerin,aralarda öksürmen falan çok güzel olmasını sağlayan detaylardan olmuş.Ve tabi gülümsememi sağlayan yerleri de oldu.Teşekkürler. :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...