19 Haziran 2013 Çarşamba

Yabancı Yayınları'ndan Can Dostum

Yabancı Yayınları'nı duymayan bilmeyen kalmamıştır sanırım. Bu sene hayatımıza katılan ve geldiği gibi de kitaplıklarımızda kendine güzel bir yer edinen yayınevlerinden biri oldu. Sokak Kedisi Bob ile tanıştığımız, Nasıl Kadın Olunur, Tatlı Bela(Travis'in rüzgarına kapılanları unutmak imkansız ^-^) ve Neredesin Bernadette'le okuyucunun beğenisini kazanan Yabancı, bu sefer de Can Dostum'la evlerimize konuk oluyor. Kitabın konusu çok güzel. Bir hayvansever olarak, küçük dostlarımızın anlatıldığı kitapları okumayı çok seviyorum. Can Dostum'un diğerlerinden farkı, anlatıcısının köpeğin kendisi olması. Bu daha önce karşılaşmadığım bir şey ve benim için de büyük bir değişiklik olacak *-* En kısa zamanda yorumumu paylaşacağım.


Can Dostum
Okuoku | İlknokta | Goodreads
Kategori: Roman, Dostluk, İlişkiler, Hayvanlar
Yazar: W. Bruce Cameron (Çeviren: Seda Çıngay)
Üretici: Yabancı Yayınları
Liste Fiyatı: t 19,00
Sayfa Sayısı: 376
New York Times Bestseller listesinde tam 52 hafta kaldı.

Köpekler hakkında bir roman, insan hayatının en derin meselesi olan “Neden buradayız?” sorusuna cevap verebilir mi?

Can Dostum, bir köpeğin birkaç farklı yaşam boyunca varlığının amacının peşinde koşmasının hikâyesi… 2006’da Ulusal Köşe Yazarları Derneği’nden En İyi Mizah dalında ödül alan ve 2011’de YILIN KÖŞE YAZARI seçilen W. Bruce Cameron’ın bu iç açıcı ve komik romanı, bir köpeğin pek çok hayatının duygusal ve eğlenceli hikâyesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda insan ilişkilerine ve insanla en iyi dostu arasındaki kopmaz bağa köpeğin bakış açısından bir yorum getiriyor.

Muhteşem bir kitap. Hem güldüm hem gözyaşlarına boğuldum…

Alice Walker, Pulitzer ödüllü yazar

Hayatında bir köpeği sevmiş olan herkes, bu bilgelik dolu, dokunaklı ve çok eğlenceli kitabı okumalı.

Dr. Marty Becker, Good Morning America

Elimden bırakamadım. Bitirdiğimde, kısa süre önce ölmüş olan köpeğimin bu kitap aracılığıyla benimle konuştuğu hissine kapıldım.

Dina Zaphiris, Animal Planet

Bir köpeğin komik, büyüleyici ve kesinlikle inandırıcı birkaç hayatının hikâyesi olan bu kitap, reenkarnasyonun olduğuna ve yazar W. Bruce Cameron’ın bundan önceki hayatında bir köpek olduğuna ikna etti beni. Başka türlü, dört patili bakış açısından hayatı, sevgiyi ve sadakati bu kadar dokunaklı bir biçimde nasıl anlatabilirdi ki?

Victoria Moran

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...